Gündem

Flaş uyarı: Bu saatlerde işi olmayan dışarı çıkmasın!

İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. AKOM tarafından yapılan açıklamada, sağanak yağış için saat verilerek uyarı yapıldı. Alınan verilere göre, İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların etkili olacağı ilçeler tek tek duyuruldu.

İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. AKOM yaptığı açıklamada sel ve su baskınlarına karşı uyarı yaptı. Öte yandan yağışla birlikte hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredecek.

ÖĞLE SAATLERİNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLACAK

Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan duyuruda meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden itibaren (14.00) Silivri ve Çatalca ve Arnavutköy gibi batı ilçelerden başlayarak il genelinde gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı aktarıldı.

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde önümüzdeki hafta ortasına kadar Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması beklendiği kaydedilen uyarıda, “Sıcaklıkların bu geceden itibaren hızla 4-7 derece birden azalarak Pazar gününe kadar 22 dereceler civarına gerileyeceği, il genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 13 Haziran’a kadar mevsim normalleri civarı ile 2-4 derece altında, 17-24 Haziran tarihleri arasında mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor” denildi.