Gündem

Flaş iddia! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri mi dönüyor?

Türkiye’de normalleşme adımlarının atılmasının ardından vaka sayılarında artış görüldü. Bu gelişmenin ardından Bilim Kurulu üyelerinden bazılarının mavi kodlu iller dışındaki illerde hafta sonu yasaklarına geri dönülmesini istedikleri belirtildi.

Türkiye’de kademeli normalleşme 1 Mart’ta yapılan Kabine toplantısının ardından başladı. 15 Mart itibariyle 3. haftasına girilen uygulama devam ederken koronavirüs vakalarında yaşanan artış tedirgin ediyor. Özellikle vakaların artışında mutant virüsün etkisinin olduğu belirtilse de vatandaşların kurallara uymaması da bulunuyor. Son açıklanan koronavirüs tablosunda 13 bin 678 vaka tespit edilirken 68 kişi hayatını kaybetti.

HAFTA SONU KISITLAMALARI GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Bu gelişmeler sonrasında vaka artışlarının önüne geçilmesiyle ilgili alınacak tedbirler düşünülürken Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre bazı Bilim Kurulu üyelerinin mavi kodlu iller dışındaki illerde hafta sonu yasaklarına geri dönülmesi ve kırmızı kodlu illerden de giriş-çıkışların sınırlandırılmasını istediklerini belirttiği öğrenildi.