EkonomiGündem

Fiyatlar sabitleniyor: Duyuru yapıldı! Yarından itibaren geçerli olacak

Ramazan ayına az bir süre kala et fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Vatandaşlar et fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından tekrar bir zammın gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği’nden (PERDER) konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Et fiyatlarıyla ilgili merak edilen açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, et fiyatlarının Ramazan ayı boyunca sabit kalacağı duyuruldu. PERDER, ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarında sabitleme kararı aldıklarını duyurdu.

Bünyesinde 44 üye ve 2140 mağaza bulunan İstanbul PERDER’den yapılan açıklamada, “Son dönemde kırmızı et fiyatlarındaki olağanüstü artışlara istinaden, Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar sonucunda, Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldık” denildi.

RAMAZAN AYI BOYUNCA 190 TL’DEN SATILACAK

Açıklamada, “Bu çerçevede, kasap reyonu olan kampanyaya dahil olan üyelerimizle 20 Mart’tan itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak üyelerimize tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir. Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlanmaktayız” ifadeleri yer aldı.