Kültür Sanat

Final yapan dizi için flaş karar! Yeni bölümleri çekilecek!

Başrollerinde Hande Erçel, Kaan Yıldırım ve Serkan Çayoğlu gibi isimlerin rol aldığı Halka dizisi hakkında flaş bir karar alındı. .TRT 1 ekranlarında yayımlanan ve erken final kararı alan Halka dizisinin yeni bölümleri çekilecek. Dizi hakkında ise Es Film’den Yusuf Esenkal sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Yayınlandığı dönem sosyal medyada da yoğun ilgi gören Halka dizisi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Polisiye drama türünde bir dizi olan ve TRT 1 ekranlarında seyirci karşısına çıkan Halka, erken sezon finali kararı almıştı. Ancak dizinin yeniden izleyici ile buluşmak için gün saydığı ortaya çıktı.

2021’de sürpriz var

Dizi hakkındaki kararı ise Es Film’den Yusuf Esenkal sosyal medya üzerinden duyurdu. Esenkal Halka dizisi için, “2. sezon 2020’de dedik ama 2020 bambaşka bir yıl oldu sözümüzü tutamadık. 2021’de bir sürpriz için ilk adımlarımızı attık. Rüyalar gerçek olsun.. #Halka{bambaşka}birdizi.” İfadelerini kullandı.

Halka dizisi konusu:

İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban, bambaşka yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve öfkeyle, kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar. Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın, entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir hayatın içinde sürükleniyorlar.

Halka, durdurak bilmeyen bir serüvenin, karanlık bir dünyanın hikâyesi.
Kanayan ve kanadıkça acıtan bir mazi. Kaan ve Cihangir’in yeryüzünden intikamı…

Halka, polisiye trüklerini kullanan, tempolu, serüven temalı bir tv dizisidir. Halka ismi, üç halka simgesiyle bilinen bir suç şebekesinden gelmektedir. Halka’nın en temel özelliği, her bölümde artan muammalı temposu ve klasik mafya anlatılarının aksine kadınların güçlü olduğu, yönetip yönlendirdiği bir karakter içeriği taşımasıdır. Hikâyenin kahramanları Halka’nın mağdurları olduklarını öğrenerek, örgütle mücadeleye girişen Kaan ve Cihangir’dir.