Aydın HaberleriGenel

Filipinli kadın ve iki çocuğu 13 gündür kayıp

Aydın’da 2 çocuğunu da yanına alarak bir yakınına gittiğini söyleyen Filipinli kadın ve 2 çocuğundan 13 gündür haber alınamıyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşan Filipinli Maria Danica Özcan’dan (32) ve 2 çocuğundan 13 gündür haber alınamıyor. Çocukların amcası Çağlar Özcan (24), “Görenler bize ve polise haber versin. Hayatlarından endişe ediyoruz” ifadeleriyle yardım istedi.

Maria, 5 yıl önce turist olarak geldiği Türkiye’de ayakkabı satış mağazasında çalışan Hilmi Özcan (26) ile dünya evine girdi. Çiftin Cihan Ada Özcan (4) ve Deniz Zeynep Özcan (2) isminde 2 çocukları oldu. 3 yıl önce Hilmi Özcan’ın cezaevine girmesinden sonra Maria Danica Özcan ve 2 çocuğu Özcan ailesinin yanına yerleşme kararı aldı. Filipinli kadının, 21 Ağustos Cuma günü 2 çocuğunu da yanına alıp bir yakınlarına gideceğini söyleyerek evden çıktığı ancak geri dönmedikleri bildirildi. Çocukların amcası Çağlar Özcan, her yeri aradıklarını anlatarak, “Polise kayıp başvurusunda bulunduk. Bulunması için herkesten yardım istiyoruz. Gören ve duyanlar insaniyet namına bize ve polise haber versin. Hayatlarından endişe ediyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu