Gündem

Feyza Nur Saydam kimdir? Feyza Nur Saydam’a ne oldu?

Gaziantep’te 7’nci kattan atlayarak intihar ettiği iddia edilen Feyza Nur Saydam‘ın ölümü bugün Türkiye’de gündem oldu. Genç kızın ölmeden 4 ay önce yaptığı bir paylaşım nedeniyle internet sayfalarında, “Feyza Nur Saydam kimdir? “,”Feyza Nur Saydam’a Ne Oldu?” sorularının cevapları araştırılıyor.

Gaziantep’te 17 yaşındaki Feyzanur Saydam evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Genç kızı yerde kanlar içinde görenler, polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundular. İhbar üzerinde olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından genç kızı Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan genç kız, doktorların tüm çabasına rağmen sabaha karşı hayatını kaybetti.

“Hakkımı arayın” demişti

Feyza Nur Saydam’ın ölümünden 4 ay önce sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptığı görüldü:
“Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerden aşağı atlamam Allah korkum var benim ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam zorla verilmiştir. Bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın”

Feyza Nur Saydam’ın ölümü nedeniyle sosyal medyada yüzlerce paylaşım yapıldı. Polis Saydam’ın ölümü ile ilgili soruşturma başlattı.