Magazin

Fatma Karanfil hayatını kaybetti! Aşk-ı Memnu’daki karakteriyle hafızalara kazınmıştı

Usta oyuncu Fatma Karanfil’den acı haber geldi. Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı “Şayeste” karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu hayatını kaybetti. Karanfil’in vefat haberini menajeri duyurdu.

Ünlü oyuncu Fatma Karanfil hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören ve 25 Mayıs’ta entübe edilen Fatma Karanfil, son olarak Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı “Şayeste” karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

AIC HABERİ MENAJERİ AÇIKLADI

Fatma Karanfil’in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

“Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil’e Allah’tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur.”