Magazin

Fatih Portakal’ın yeni işi belli oldu! Ünlü televizyoncu Youtube kanalı açtı!

Artık televizyonculuğu bıraktığını söyleyerek istifa eden Fatih Portakal'ın yeni işi belli oldu. FOX TV'den istifa eden ünlü televizyoncu, kendine ait sosyal medya hesabından bir Youtube kanalı açtığını duyurdu.

Ünlü televizyoncu Fatih Portakal, artık haber sunmayacağını açıklayarak FOX TV’deki görevinden istifa etmişti. İstifa eden ünlü televizyoncu, Seferihisar’daki çiftliğine yerleşmişti. Artık bir işin içinde olmayacağı konuşulan ve kendi yaşamına odaklanacağı öğrenilen Fatih Portakal’ın yeni işi ise belli oldu.

Ünlü televizyoncu kendine ait sosyal medya hesabından, yeni bir Youtube kanalı açtığını duyurdu. Portakal açtığı Youtube hesabını aktif olarak kullanmaya başladı. Ünlü televizyoncunun son videosunu; “Denizle şaka olmaz” başlığı ile paylaştığı görüldü.

Ünlü televizyoncu yaptığı paylaşımda; “Türkiye’nin en etkili olacağını düşündüğüm Youtube kanalından merhaba. Seyirdeyiz” ifadelerini kullandı. Portakal yayınladığı videoda yelkenli teknede nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Fatih Portakal 2 Şubat 1967, Nazilli, Türk gazeteci ve sunucu.

İlköğrenimini Nazilli’de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya’ya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya’da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti. 1997 yılında Türkiye’ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV’de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand’ın teklifi üzerine Kanal D’ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX’un habercilerinden İrfan Değirmenci’nin teklifi üzerine FOX’a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX’ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013’ün Eylül ayında FOX’taki kadın habercilerinden Nazlı Tolga’nın evlenerek yurtdışına yerleşmesi gereğince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı. Ayrıca Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri adlı programı da sunmaktadır.

Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Haber Sunucusu” ödülüne layık görülmüştür.