Ekonomi

Faizsiz araç alma dönemi başladı: O bankalar taşıt kredisi hizmetlerinde faizleri sıfırladı!

Döviz kurlarının ve altın fiyatlarının yukarı yönlü hareketlerinden ötürü zamlanan hammadde fiyatları, araçların da fahiş fiyatlardan satışa sunulmasına sebep oldu. Kendi aracının sahibi olabilmek için nakit desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara ise 3 katılım bankasından, faizsiz taşıt finansmanı müjdesi geldi.

Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı 2022

Hizmetlerine hız kesmeden devam eden önemli bankalardan birisi olan Albaraka Türk Katılım Bankası, yeni dönemde artan araç fiyatlarına karşın kar oranı düşük taşıt finansmanı hizmeti sunacağını açıkladı. İlgili hizmetin azami vade sayısı 48 ay, aylık kar oranı ise yüzde 1,89 olarak belirlendi. 50 bin TL’lik desteğin aylık ödemesi ise 1.721,53 TL olarak hesaplandı.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Finansmanı 2022

Türkiye’nin önemli katılım bankalarından birisi olan Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni dönemde kâr payı oranı düşük, faizi sıfır taşıt finansmanı hizmeti sunacağını açıkladı. Banka ilgili hizmetinin aylık ortalama kar oranını yüzde 1,79 olarak belirledi. Azami vade sayısı ise 48 ay olarak duyuruldu. Bu veriler ışığında alınacak olan 50 bin TL’lik taşıt finansmanı desteğinin aylık geri ödemesi, 1.832,68 TL olarak hesaplandı.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı 2022

Kamuya ait katılım bankalarından birisi olan Ziraat Katılım Bankası da yeni dönemde artan araç fiyatlarına karşın taşıt finansmanı hizmeti sunacağını açıkladı. Banka ilgili hizmetinin faizini sıfırlarken, kar payı oranını da düşük tuttuğunu açıkladı.

Ziraat Katılım Bankası tarafından sunulan taşıt finansmanı hizmetinin kar oranı yüzde 1,67 olarak belirlendi. Banka 48 ay vade ile sınırlandırmış olduğu hizmetinden 50 bin TL’lik destek almak isteyen müşterilerinin aylık ödeme tutarlarını, 1.631,42 TL olarak hesapladı.