Gündem

Fahrettin Koca’dan maske satışı ile ilgili flaş açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek basın mensuplarına önemli açıklamalar yaparak soruları yanıtladı. Bakan Koca maske satışları ile ilgili gelen soruya "Bu ihtiyacı gidermek amacıyla yüksek fiyat olmamak kaydıyla bir dönem olacak. Maskeye eczane ve marketler dahil olmak üzere birçok yerden ulaşabilecekler." açıklamalarında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın kameralar karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Maske satışı ile ilgili gelen bir soruya Bakan Koca “Bu dönemde maskeye ihtiyacın daha fazla olduğunu görüyoruz” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Koca’nın maske satışına ilişkin açıklama

Maske konusu yeni bir normalleşme süreci. Bu dönemde maskeye ihtiyacın daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu sebeple bizim daha çok 20-65 yaş arası dönem için 10 günde bir 5’li paketi ücretsiz olarak verme uygulamamız vardı. Şu ana kadar dağıtılan maske sayısı 160 milyonu buldu.

Bu dönemde maskeye daha fazla ihtiyaç duyan vatandaşımız olacak. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla yüksek fiyat olmamak kaydıyla bir dönem olacak. Maskeye eczane ve marketler dahil olmak üzere birçok yerden ulaşabilecekler. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığımızın da bir açıklaması olacak.

TFF İLE İLGİLİ KONUŞTU

Bilim Kurulu’nda görüşülen TFF kararıyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı bugün. Özellikle futbol hassas bir konu. Geniş kitleleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken federasyonun olduğunun altını çizmiştim. Federasyonun özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğini söylemiştim. Biz şu dönemde federasyonun bir sağlık kurulu olduğunu biliyoruz. Kendilerinin bir çalışması olduğunu da biliyoruz. Özgür kendi iradeleriyle federasyon zaten verdi. Bundan sonraki sorumluluk da federasyonundur.