Genel

Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden Eshot’a binenler dikkat: Duyuru yapıldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Eshot Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden 23 Ocak Pazartesi günü üç yeni hattın daha açıldığını duyurmasının ardından bir yandan da güzergah değişikliği yaşanacağını bildirmişti. Son 3 yılda sistemine 60 yeni hat kazandıran Eshot yeni açılacak olan 3 hat ile ilgili açıklamada bulundu.

ESHOT DUYURDU

Yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda; 675 No’lu Seferihisar – F. Altay Aktarma Merkezi, 684 No’lu Urla – F. Altay Aktarma Merkezi ve 909 No’lu Zeytinalanı – F. Altay Aktarma Merkezi hatları, 23 Ocak Pazartesi günü itibariyle devreye alınacak. 675 ve 684 numaralı hatlardaki otobüsler ‘ekspres’ çalışacak. Bu hatlara ilişkin planlama, Narlıdere Metrosu’nun devreye girmesi sonrası yeniden ele alınacak.

Öte yandan Urla – F.Altay Aktarma Merkezi hattında çalışan 984 numaralı otobüslerin güzergâhında da yine vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda değişiklik yapıldı. Bu otobüsler bundan böyle Zeytinalanı, Zeytinalanı Meydan, Zeytinalanı Kreş duraklarında durmayacak.