Gündem

Evlerini gece gündüz basan yılan ve akrepler mahalleleri tedirgin ediyor!

Evlerini gece gündüz basan yılan ve akreplerden dolayı Kocaeli Darıca ilçesinde Abdi İpekçi Mahallesi'ndeki vatandaşlar son derece tedirgin. Evlerinden sürekli yılan ve akrep çıkarmaktan sıkıldıklarını söyleyen vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.

Evlerinde yılan ve akrep bulduğunu söyleyen mahalle sakinleri, bölgedeki ot ve çalılıkların temizlenmesini ve ilaçlanmasını istiyor.

TEMİZLENSİN İLAÇLANSIN

Darıca Abdi İpekçi Mahallesi Ayazma Caddesi üzerindeki evlerde oturan vatandaşlar, yılan, akrep ve fareler nedeniyle korku içerisinde yaşıyor. Mahalleli, evlerine giren akrep, yılan ve fareler nedeniyle zor anlar yaşarken, zaman zaman itfaiyeden de yardım istiyor. Vatandaşlar, hayvanların barındığı evlerinin çevresindeki ot ve çalıların olduğu alanın temizlenmesini ve ilaçlama yapılmasını, bunun da sürekli hale getirilmesini istedi.

ÇOCUKLARIMIZI SOKACAKTI

Tedirgin olduklarını belirten Kezban Akbulut, “Dün gece de yine bir akrep yakaladık. Eğer görmeseydik belki de uykudaki çocuklarımızı sokacaktı” dedi.

İLGİ İSTİYORUZ

Sevda Pelek otların biçilmesini, ilaçlama yapılmasını isteyerek, “Artık bıktık, bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Arkadaşımın evine 3 tane yılan girdi, itfaiye gelip çıkardı. Biz ilgi istiyoruz” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu