EkonomiGündem

Ev sahiplerinin sevinci kısa sürdü: DMM’den o haberlerle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), yüzde 25 kira zammı sınırının kaldırılacağına yönelik çıkan haberleri yalanladı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, yüzde 25 kira zammı sınırının kaldırılacağına yönelik çıkan haberleri yalanladı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan, “Bakan Şimşek, yüzde 25 kira zammı sınırının kaldırılacağını açıkladı.” iddiası manipülasyon içermektedir. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, basına kapalı bir toplantıda iş ve finans dünyası temsilcileri ile bir araya gelmiştir. Konut kiralamalarında kira artış oranını yüzde 25 ile sınırlayan ve 1 Temmuz 2024’te sona erecek olan düzenlemeye ilişkin sorulan soruya yanıt olarak Bakan Şimşek, düzenlemenin sona ermesine yakın yeniden gözden geçirileceğini ifade etmiştir. Bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi konut kira artışlarında düzenlemeyle ilgili henüz bir karar alınmamış olmakla beraber, Bakan Şimşek’in kamuoyuna resmi bir açıklaması da bulunmamaktadır.”

KAYNAK: HABER MERKEZİ