Ekonomi

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Yapı Kredi bankası duyurdu!

2021 yılında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Yapı Kredi bankası konut kredisi fırsatını duyurdu. Banka 120 aya varan vade seçenekleri ve en avantajlı faiz oranları ile konut kredisi vereceğini açıkladı. Peki, Yapı Kredi konut kredisine başvurular nasıl yapılacak? İşte kaçırılmayacak kredi ile ilgili detaylar…

Bu sene ev almak isteyen bir çok kişi bankaların kredi kampanyalarını merak ediyorlar. Yapı kredi bankası konut satın alma işlemleri için ihtiyaç duyulan maddi desteği sağlayan kredi açıklamasında bulundu. Banka kredi açıklamasında, “Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için Yapı Kredi 120 aya varan vade seçenekleri ve en avantajlı faiz oranları ile konut kredisi başvurusu yapın.” İfadelerini kullandı.


Yapı Kredi bankası konut kredisi detayları

En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır.

Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.

Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.

Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz

Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.

Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler (Müşteri ve Varsa Kefil İçin)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Gelir Belgesi

Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi

Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi

Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi

Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi

Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)
Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi

Konut Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nden Krediler > Konut Kredisi Başvurusu adımlarını takip ederek anında gerçekleştirebilir ya da size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz.