Kamu

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü alım yapacak: 17 Şubat’a kadar başvuru yapabilirsiniz!

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü alım için ilan verdi. Verilen ilana göre adaylar 17 Şubat 2023 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı kadrosunda alım yapmak için ilan verdi. Söz konusu ilanda Hukuk Fakültesi mezunları (Birinci grup) arasından 1 (Bir), Veteriner Fakültesi Mezunları (İkinci grup) arasından 1 (Bir) olmak üzere giriş sınavı ile alım yapılacağı bildirildi. Şartları sağlayan adaylar, 06/02/2023 tarihinden 17/02/2023 Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını yapabilirler.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak,

Hukuk ve Veterinerlik alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) Hukuk Fakültesi mezunları için KPSS P4 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzerinde, Veterinerlik Fakültelerinden mezun olanlar için KPSS P3 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla; her bir grup içerisinde en yüksek puanlı 20 aday arasında bulunmak. (Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir),

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve hür türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli bulunmak.

Askerlik hizmetini yapmış olmak veya tecilli bulunmak.

Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

Adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak