Gündem

Eskişehir’de skandal! Maske ve eldivensiz korona testi!

Eskişehir'de bulunan bir hastanede yaşananlar pes dedirtti. Ortaya çıkan görüntülerde korona testi yapan hemşirenin maske ve eldivensiz takmadığı görüldü.

Eskişehir’de, hastanede maskesi çene altındayken, koruyucu elbisesi ve eldiveni olmadan korona virüs testi yaparken görüntülenen personel hakkında soruşturma başlatıldı.

DHA’da yer alan habere göre, Eskişehir’de, hastanede korona virüs testi yapan personel, maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadı. Hasta yakınlarından biri hastane personeline ”Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun” diye tepki gösterdi.

İkili arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı. Hasta yakını tarafından bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

HASTA YAKININDAN TEPKİ MASKE VE ELDİVEN TEPKİSİ

Görüntülerde hasta yakını test yapan personele, ”Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık. Önlük yok, daha yeni eldiven taktın” dedi.

“ÇAMAŞIR SUYUYLA TEMİZLETTİM”

Test yapan personel ise tartışma sırasında eldiven takarak, kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, ”6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim” diye cevap verdi.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu