İzmir Haberleri

ESHOT Genel Müdürlüğü çağrı merkezinde çözüm oranı yüzde 82!

ESHOT Genel Müdürlüğü çağrı merkezine ayda ortalama yaklaşık 6 bin başvuru yapılıyor. Çağrı merkezi vatandaşların memnuniyeti ve isteklerine çözüm bulmak için çalışıyor. Başvuruların yüzde 82’si anında çözüme kavuşturuluyor.  

Ayda ortalama 6 bin başvurunun alındığı ESHOT Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı bünyesindeki çağrı merkezinin, anında çözüm başarısı yüzde 82 olarak kayıtlara geçti. İnceleme, araştırma, planlama ve koordinasyon gerektiren başvurular ise 15 gün içinde yanıtlanıyor.

‘VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİNİ ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ’

Konuyla ilgili açıklama yapan ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, çağrı merkezinin İzmirlilerle doğrudan iletişim kurmak açısından çok önemli bir birim olduğunu dile getirerek, “Tüm birimler gibi bu birimin de hizmet kalitesini sürekli artırmak gerekliliğinin farkındayız, öyle de yapıyoruz. Çağrı merkezi personelimize etkin konuşma ve diksiyon, etkili iletişim, beden dili ve stres yönetimi konularında eğitimler aldırıyoruz. Vatandaş memnuniyetini mümkün olan en yüksek seviyeye getirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

ESHOT Çağrı Merkezi’ne 320 0 320 numaralı telefon hattı, www.eshot.gov.tr internet adresi, e-posta ve sosyal medya üzerinden ulaşılabilir. ESHOT Çağrı Merkezi doğrudan kendisine yapılan başvurularla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşeri İletişim Merkezi (HİM) tarafından yönlendirilen başvurularla da ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı