Gündem

Erzurum Valisi Okay Memiş koronavirüs aşısı olduğu halde test sonucu pozitif çıktı!

Erzurum Valisi Okay Memiş koronavirüs aşısının ilk dozunu 19 Şubat’ta olmasına rağmen ün yapılan Covid-19 testi pozitif çıktığı öğrenildi.

İYİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

19 Mart’ta aşısının ikinci dozunu olmak için beklerken koronavirüse yakalanan Vali Memiş’in evinde karantinada olduğu ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nde aşının ilk dozunu yaptıran Erzurum Valisi Okay Memiş, “Ben 50 yaşındayım. Özellikle söyleyeyim ki ben valiyim diye ayrıcalık tanınmadı. Çünkü aşı olmak için sıra bekleyen vatandaşlarımız var. Valiyim diye ayrıcalığım yoktur. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen aşılama izni ile aşı oldum. Örnek olması adına aşı oluyorum. Erzurum olarak tüm vatandaşlarımızdan ricam kesinlikle kurallara uymamız. Bugün itibariyle birinci doz aşımı oldum ikinci aşımı 28 gün sonra yaptıracağım. Aşılama olsam dahi kurallara yine uyacağım. Sırası gelen vatandaşlarımızın kesinlikle aşı olmalarına davet ediyorum. Bir şekilde ben de bu aşı ile muhatap oldum. Yani aşı yaptırarak korona ile muhatap oldum” açıklamalarında bulunmuştu.