Spor

Erol Bulut istifa açıklaması yaptı!

Fenerbahçe‘nin teknik direktörü Erol Bulut, sosyal medyada istifa edeceğine yönelik yapılan paylaşımlar için açıklamada bulundu. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bulut, , “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok.” İfadelerini kullandı. İşte Erol Bulut’un o açıklamaları…

Süper Lig’in 13. Haftasında Fenerbahçe deplasmanda Gaziantep FK’ye 3-1 yenildi. Sosyal medya üzerinde istifa edeceği yönünde paylaşımlar yapılan teknik direktör Erol Bulut basına açıklamalarda bulundu. İstifa paylaşımlarının sorulması üzerine Bulut, “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok, söylediğim gibi şu an üçüncü sıradayız, 23 puanımız, 27 maçımız var. Tabii herkes ‘Hocam sen ne anlatıyorsun?’ diyecektir ama bu böyle. Yeni kurulan bir takımız. 18 transfer yaptık. Sakatlarımız var, bunlar bizim için önemli futbolcular. Tabii bunun bir bahanesi yok, söylediğim gibi bu duruma biz birlikte girdik, bu durumdan birlikte savaşarak çıkmayı da öğreneceğiz.” dedi.

“Verilen penaltılar, bizim verilmeyen penaltımız”

Maç hakkında değerlendirmelerde bulunan Bulut, “Rakip kalemizde çok fazla pozisyon bulamazken, duran toptan direğe vuran, rakibin önüne düşen bir top var. O da gol oldu. İkincisi penaltı pozisyonu. Onun dışında benim sormak istediğim, VAR sistemindeki ofsayt çizgilerini kimin çektiği, onu gerçekten öğrenmek istiyorum. İkincisi dün herkes maçları izlediyse ve bugün maçları izlediyse verilen penaltılar ve bizim verilmeyen penaltımız. Nasıl bir karar mekanizması, onu öğrenmek istiyorum gerçekten. Bizim pozisyona baktığımızda penaltı var. Thiam’ın ayağına arkadan bir darbe var, topa ilk dokunan Thiam, rakip ayağına temas ediyor. Verilmeyen bir penaltımız var. Bir de ofsayt çizgisini kimin çektiğini, kimler tarafından çekildiğini gerçekten merak ediyorum.” İfadelerini kullandı.