GündemManşet

Erdoğan’dan koronavirüs tedbirleri açıklaması!

Koronavirüs önlemleri ve Türkiye gündemine dair önemli konuların ele alındığı Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tedbirler vatandaşlarımızı zora sokmak için alıyor değiliz. Amacımız tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır" dedi.

Koronavirüs önlemleri ve Türkiye gündemine dair önemli konuların ele alındığı Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de vakla sayıların artığına dikkat çekti, Temizlik, maske ve mesafe konusunda uyarılar yapan Erdoğan, tedbirlerin arttırmak gerektiğini söyleyerek, “Tedbirler vatandaşlarımızı zora sokmak için alıyor değiliz. Amacımız tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Bu tedbirlerin amacı en başta virüs taşıyan vatandaşımız olmak üzere tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Tedbirlerdeki amaç herkesi korumaktır. Tedbir bizden takdir Allah’tandır. Tarihteki büyük salgınların ortalama 2 yıl sürdüğünü biliyoruz. Bir yıla başlayan koronavirüs salgını da dünyanın tamamını etkisi altına almıştır. Türkiye salgının en başından itibaren hem tedbirler hem de hastalara verilen hizmet bakımından küresel çapta örnek gösterilen ülkeler arasında yer almıştır” dedi.

“KARANTİNAYA UYMAYAN YASAL SUÇ İŞLİYOR”

Karantina ve izole kurallarına uyulmayanlara da seslenen Erdoğan, “Yasal olarak suç işliyorlar. Maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapılacak işlemler öncesi ödenmesi olması zorunluluğu getirilecek. Kafe ve restoranların denetimi sıklaştırılacaktır. Çeşitli ülkeler tarafından geliştirilen ve son aşamaya gelen aşıların Türkiye’deki çalışmaları yakından takip edilmektedir. İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu