Gündem

Erdoğan camiden seslendi: Allah’ın ipine sarılın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını kıldıktan sonra cami mikrofonundan cemaate seslenerek, ''Hepiniz toptan, sımsıkı Allah'ın ipine sarılın” diyen Erdoğan, “Eğer toptan, sımsıkı Allah'ın ipi Kur'an'a sarılırsak, bilesiniz ki hiçbir beşeri güç bizi birbirimize düşüremeyecektir'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, camii hoparlöründen cemaate seslendi. İstanbul Kısıklı’daki konutundan çıkarak Cuma namazı için Üsküdar’daki Çamlıca Camii’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan. burada Cuma namazını kıldıktan sonra cami mikrofonundan cemaate seslendi

“KUR’AN’A SARILIRSAK BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜREMEZLER”

Al-i İmran Suresi’ni okuyan Erdoğan, “Bir arada buluşmayı lütfeden Allah’a hamd olsun. Hepiniz toptan, sımsıkı Allah’ın ipine sarılın. Eğer toptan, sımsıkı Allah’ın ipi Kur’an’a sarılırsak, bilesiniz ki hiçbir beşeri güç bizi birbirimize düşüremeyecektir. Ve birbirimizi Allah için seveceğiz, menfaat makam için değil” dedi.

“ALLAHI SEVDİĞİMİZ SÜRECE…”

Dua edilmesi gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı, “Ve birbirimizi Allah için seveceğiz. Menfaat makam için değil. Ve birbirimizi Allah için sevdiğimiz sürece de bu millete Allah’ın izniyle kimse herhangi bir şey yapamayacaktır. Hep dua edelim. Allah yar, yardımcımız olsun inşallah. Ve tüm ailelerinizle birlikte Rabb’im mutluluğunuzu daim eylesin diyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan cuma namazı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak eşlik etti.