EkonomiGündemİzmir Haberleri

EPGİS açıkladı! Motorin ve benzine zam!

Araç sahipleri dikkat! Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre Motorin ve benzine zam geldi. Peki motorin ve benzine kaç kuruş zam geldi? İzmir'de motorin ve benzinin litre fiyatı kaç oldu? İşte detaylar...

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, motorin ve benzine zam geldi. Motorinin litre fiyatına ortalama 11 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 4 kuruş zam yapıldı.

İZMİR’DE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 5,29 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,40 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul’da 5,19 liradan 5,30 liraya, İzmir’de 5,31 liradan 5,42 liraya yükseldi.

İZMİR’DE BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?
Buna göre Ankara’da ortalama 5,28 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,32 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul’da 5,19 liradan 5,23 liraya, İzmir’de 5,29 liradan 5,33 liraya çıktı.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.