Magazin

Ender Saraç’ın koronavirüsü testi açıklandı! 

Ünlü diyetisyen Ender Saraç, geçtiğimiz akşam hastaneye başvurarak koronavirüsü testi yaptırmak istedi Bunun üstüne test sonuçları çıkana kadar karantina altına alınan Ender Saraç, sosyal medya hesabı Twitter'dan test sonuçlarını paylaştı. İşte Ender Saraç'ın test sonuçları haberimizin detayında...

Koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınan diyetisyen Ender Saraç Twitter hesabından test sonuçlarını yayınladı. Bir video olarak test sonucunu paylaşan Ender Saraç, “Korona test sonucum negatif yani temiz çıktı. Ayrıca ben de çok iyiyim. Yalancılarla, iftiracılarla bilahare hukuki olarak görüşeceğim” dedi.

EŞİ KONUŞTU
Dün Kanal D ekranlarında yayınlanan programa telefonla bağlanan Benan Saraç, eşinin sağlık durumu hakkında “Sentom ilerlemeden önlem almak için kendi isteğiyle gitti ve yine kendi isteğiyle bu testi yaptırmak istedi. Süreci her türlü detayı ile takip ediyoruz. Stres yapmayın. Sonuç negatif de çıkabilir ama pozitife de hazırız. Yılların doktoru, tecrübe birikimi var” dedi. Çift, sosyal medyada Saraç’ın solunum cihazına bağlandığı ve ciğerlerinin hasar gördüğü yönündeki yalan haberleri yapan kişilere de dava açacaklarını söyledi.

ENDER SARAÇ KİMDİR?
Ender Saraç, 1959 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Mecburi hizmetini Erzurum’da yaptı. 1989-95 yılları arasında İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da ayurveda ve Hindu tıp bilimi konularında eğitim aldı.1994 senesinde Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni kuran Saraç, aynı zamanda Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularındandır. İş yeri hekimliği sertifikası da olan Saraç, astroloji, meditasyon, reiki, NLP, yoga gibi çeşitli özel gelişim ve spiritüel eğitim programlarına da katılmasının yanı sıra çeşitli kanallarda sağlık konusunda televizyon programları yaptı.