GenelSpor

Emre Can’a Türkçe konuşmadığı için tepki yağdı

Dün akşam Türkiye karşısına Almanya forması ile çıkan Türk asıllı futbolcu Emre Can'ın maç sonu TRT muhabirine Almanca cevap vermesi tepkilere neden oldu.

Dün akşam Türkiye ile Almanya Uluslar Ligi hazırlık mücadelesi kapsamında karşı karşıya geldi. Heyecanlı ve çekişmeli geçen karşılaşma 3-3 berabere sona erdi. Maçtan sonra TRT Spor muhabiri ile röportaj yapan Türk asıllı Alman oyuncu Emre Can’ın sorulara Almanca cevap vermesi ise tepkilere neden oldu.

Maç sonu röportajına çıkan Almanya Milli Takımı kaptanı ve aslen Afyonkarahisarlı olan TRT’nin röportaj teklifini geri çevirmeyerek Türkçe soru aldı. Türkçe sorulara Almanca cevap veren Emre Can’ın bu tutumu özellikle sosyal medyada eleştirildi. Emre Can’ın daha önceden defalarca Türkçe röportaj v erdiği biliniyordu.

Öte yandan Almanya Milli Takımı’nın bir dönem Fenerbahçe ve Adanaspor’u çalıştıran teknik adamı Joachim Löw, röportaj alanına geldiğinde muhabirin ‘Nasılsınız?’ sorusuna “İyiyim, teşekkür ederim siz nasılsınız?” karşılığını verdi. Röportajın bitiminde ise Löw, “Rica ederim, iyi akşamlar” diyerek sözlerini noktaladı.