Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü Kur’an-ı Kerim’i yırtan kişi hakkında açıklama yaptı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bugün resmi internet sayfası üzerinden basın açıklaması yaptı. EGM tarafından yapılan açıklamada, Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu ve firari olarak Rusya’da ikamet ettiği bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medyada dolaşan bir videodaki Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahıs hakkında açıklama yaptı. EGM tarafından yapılan açıklamada, videodaki şahsın kimliğinin belirlendiği İ.A. isimli kişinin çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu ve firari olarak Rusya’da ikamet ettiği duyuruldu.

EGM tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında;
16 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır.

Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu