Gündem

Emniyet duyurdu: Maden Ocağı patlaması ile ilgili sosyal medyada paylaşım yapan…

Emniyet Genel Müdürlüğü bugün yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruda bulundu. Söz konusu açıklamada, maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlar ile ilgili adli işlemlere başlandığı bildirildi.

Bartın’daki maden ocağı patlaması sonrası yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruda bulundu.

Söz konusu açıklamada şöyle denildi:

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

14.10.2022 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’ne bağlı bir maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin sosyal medya platformlarında vatandaşlarımızı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik eden ve provokatif içerikli paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 12 hesap yöneticisinin tespiti yapılmış, adli işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.