Flatfy Ağustos Ayı Emlak Tabloları

Flatfy Ağustos Ayı Emlak Tabloları

Flatfy - uluslararası emlak arama motoru adlı start-up oluşum Türkiye’de ve dünyada sunduğu emlak verileri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Türkiye’de 10 büyük şehir hakkında ayrıntılı bilgi sunup aynı zamanda emlak arama motoru ile tüm şehirlerde emlak arama hizmeti sunan Flatfy.com Ağustos ayı emlak verilerini yayınladı. Verilerin Türkiye’de sürmekte olan emlak durgunluğu ile ilgili yapılan haberleri doğrular nitelikte sunuldu. Yaz ayları olmasına rağmen Türkiye’de emlak fiyatları artış göstermediği gibi sembolik düşüşler yaşıyor. Bütün bunların Türk parası değer kaybederken yaşanması ise akıllara bir emlak krizinin olup olmadığı ile ilgili birçok soruyu getiriyor. 2018 ev fiyatları ve 2018 ağustos ayı emlak verileri ile ilgili tabloları sizler için inceledik.

https://lh6.googleusercontent.com/3RHsNZoaQTJS5Av-dtBPOX-6pFFbjUrAy8uLjgyYSvHB4hdcWtKniOBry3252TXOqbust5Mpc5wtdA0xFUSq6H5uK1XhaRFiIoodv-1hdmhodUvFOJ7xxn_gxEbircE0Q916keml

tr.Flatfy.com Ağustos 2018 verileri 2019 ev fiyatları ile ilgili de ciddi mesajlar veriyor. Özellikle İstanabul, İzmir ve Antalya’da yaşanan emlak düşüşleri emlak piyasası için bir krizin habercisi olabilir. Bununla beraber emlak şirketleri yeni sunduğu yöntemlerle piyasaları canlandırmak için bazı önlemler almış durumda. Türkiye’de ev fiyatlarına bakıldığında 250 bin ortalama baremini geçen iki şehir İstanbul ve İzmir gözüküyor. Bütün şehirlerde 200 bin liranın üzerinde ev bulmak mümkün olsa bile ortalaması alındığında bu iki şehir hariç diğer şehirlerde çok daha uygun fiyatlara ev bulununabildiğini söylemek gerekiyor. Özellikle Türkiye’nin en ucuz ev sunan şehirleri şuan için Ankara ve Kayseri gözüküyor, bu şehirlerde 130 Bin lira civarında ev bulmak mümkün. Adana, Antalya Mersin gibi şehirlerse 200 bin baremini geçen veya geçmeye yakın olan şehirler.

https://lh4.googleusercontent.com/B7RpwRqmj4j2gFRJyhL0ULWJsY2TburfppCBruAC2H-PRN0-S6F6cgiICio9OsqOthDn3XEXJtuinaj0tJfkhrTLDiYT9xXwkCNcKp7TKLSXiHQdX76pWSmkVfoVrbEd6RxQTtZT

Türkiye evlerin oda fiyatları ciddi değişiklik gösterebiliyor. Ev kullanma alışkanlıkları ve inşaat sektörünün yöneldiği yerlerin bir yansıması olan bu tabloda 1 ve 2 odalı evlerin aile yapısının daha fazla olduğu şehirlerde 110-135 bareminde bulunduğu gözüküyor. Bu fiyatlar oldukça uygun ve yatırım yapılabilir gözüküyor. Özellikle gelecekte öğrencilerin artacağı öngörülen şehirlerde bu tarz emlak araştırmaları daha derin yapılabilir. 3 Odalı evlerde ise en pahalı evleri 326 bin lira ortalama ile İstanbul sunarken en ucuz ev imkanını yine Başkent ankara sunuyor. Bununla beraber 200-250 bin civarında Türkiye’nin çoğu şehrinde 3 odalı eve sahip olmak mümkün. Elbette bu fiyatlar bazı şehirlerde merkezden uzak yeni yerleşim yerlerinde ev sahibi olmak zorunda bırakabiliyor. 4 Odalı evlerde ise geçen aylara göre ciddi bir fiyat düşüşü olduğu gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 00:22
YORUM EKLE