EkonomiGündem

Emeklilerin beklediği açıklama geldi: Yarından sonra hesaplara para yatacak!

Emeklilerin beklediği açıklama geldi. Memur ve emeklinin maaş zamlarıyla ilgili duyuru yapıldı. Çalışma Bakanlığı memur ve emeklinin maaş farkının ne zaman yatacağına dair detayları duyurdu. Yapılan açıklamada, 2022 yılı ocak ayına ilişkin zam farklarının 27 Ocak tarihinde ödeneceği belirtildi. Paralar da kim hangi bankadan ya da PTT’den alıyorsa oraya yatacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği maaş zamlarıyla ilgili flaş bir açıklama yapıldı. Buna göre, 2022 yılı ocak ayı zam farkları 27 Ocak tarihinde ödenecek. Memur ve emekli maaşına yüzde 2,5 fark eklendi. En düşük emekli maaşı 2 bin 500 lira olacak şekilde yükseltildi.

Buna göre Çalışma Bakanlığı tarafından emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan milyonlarca vatandaşın 2022 yılı ocak ayı zam farklarının ödenmesine dair açıklama geldi.

EMEKLİ MAAŞI FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2022 tarihinde ödenecektir” denildi.