Gündem

Emeklilerin bayram ikramiyelerini alacağı tarih belli oldu!

Emeklilerin bayram ikramiyelerini alacağı tarih belli oldu. Bayram ikramiyelerini erken alacak olan emekliler 7 - 11 Nisan'da 1000'er lira alacakken ikramiyeler tahsis numarasının son rakamlarına göre yapılacak.

Emeklilerin bayram ikramiyeleri erken ödeneceği için hazırlıklar sürmeye devam ediyor. Haftaya başlayacak olan ödeme sürecinde kimler ikramiyesini ne zaman alacak? İşte detaylar…

KİM NE ZAMAN ALACAK?
SSK kapsamında olanlara ikramiye, tahsis numarasının son rakamı 17-18-19 ise 7 Nisan’da, 20-21-22 ise 8 Nisan’da, 23-24 ise 9 Nisan’da, 25-26 ise 10 Nisan’da ödenecek. Bağ- Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlar ise 11 Nisan’da bayram ikramiyesini cebine koyacak.

KESİNTİ YAPILMAYACAK
Ödemeler kapsamında, emekliler 1.000’er lira alacak. Dul ve yetimlere ölüm aylığı oranında, sürekli iş göremezlik aylığı alanlara da sürekli iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak. 2 aylık alanlara ise 2 dosyadan hangisinde aylık oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak ikramiye ödenecek. İkramiye ödemesinden kesinti yapılamıyor ve bu ödemeler haczedilemiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı