Gündem

Emeklilere müjde: Ulaşımdan giyime özel indirimler yolda!

Emekli yılı olarak ilan edilen 2024 yılında bakandan müjdeli haber geldi. Giyimden ulaşıma kadar birçok konuda indirimler ve kampanyalar yapılacağını duyurdu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere özel indirimler ve kampanyalar müjdesi verdi. PTT AVM’den sinemaya, giyimden ulaşıma kadar birçok alanda emeklilere özel indirimler sunulacak.

2024’ü “Emekliler Yılı” ilan eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere özel yeni müjdeler vermeye devam ediyor. Bakan Vedat Işıkhan, emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacaklarını açıkladı.

Bakan Işıkhan, “SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kamu bankalarında başvurular bugün başladı. Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacak. Bunun dışında, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye’yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Emeklilere özel indirimler ve kampanyalar

  • PTT AVM’de
  • Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde
  • Türk Hava Yolları’nda
  • TCDD’de
  • GSM operatörlerinde
  • Sinema ve tiyatrolarda
  • PTT Kargo’da
  • Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde
  • Giyim mağazalarında

Belediyeler birliği ile protokol

Bakan Işıkhan, Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerin ücretsiz kültür turlarına katılabileceklerini de açıkladı.

Emekli banka promosyonları

Bakan Işıkhan, kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerinin 2 katına çıkarıldığını da hatırlattı.

Enflasyon Mesajı

Bakan Işıkhan, yıl sonu itibarıyla enflasyonun düşüşe geçeceğini de belirtti.