Ekonomi

Emekli yakını olanlar dikkat: 500 TL duyurusu yapıldı!

Binlerce emekli yakınını ilgilendiriyor. Yapılan duyuruya göre, bir banka emekli yakınlarına 500 TL’ye varan Pazarama MaxiPuan verilecek . Söz konusu kampanya için ise son 10 gün kaldı.

Bankalar emekliler için yarış halinde. Bu nedenle çeşitli kampanya duyuruları yapılıyor. Son olarak İş Bankası 30 Haziran’a kadar geçerli kampanyasını duyurdu. Banka tarafından yapılan kampanya açıklamasında, emekli yakınlarına referans olanlara 500 TL’ye Varan Pazarama MaxiPuan hediye edileceği bildirildi. Açıklamada, “30 Haziran 2022 tarihine kadar referans kodunuzu alın, emekli yakınlarınızın referans kodu ile maaşını İş Bankası’na taşımasını sağlayın 500 TL’ye varan Pazarama MaxiPuan kazanın.” İfadeleri kullanıldı.


Kampanya Detayları:

Kampanyadan yararlanmak için ne yapılmalı?

Kampanyadan yararlanacak müşterilerimizin Maximum Mobil’den kampanyaya katılıp aldığı Referans Kodunu SGK (SSK / Bağkur / Emekli Sandığı) maaşı sahibi emekli yakınları ile paylaşması gerekmektedir. Kodu alan emekli yakınların SGK emekli maaşlarını 3 yıl süre ile İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt ederek taşıması ve ardından REFERANS yazıp bir boşluk bırakarak bu Referans Kodunu da ekleyip 4402’ye SMS atmaları yeterlidir.

Her müşterinin tek Referans Kodu vardır ve referans kodları kişiye özeldir.

Bir müşteri en fazla 2 kişiye referans olarak kampanyaya katılım sağlayabilir. İş Bankası müşterileri referans oldukları kişilerden, SGK ( SSK / Bağkur / Emekli Sandığı) emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan her bir müşteri için 250 TL, toplamda en fazla 500 TL Pazarama MaxiPuan ödülü kazanabilir. Referans olunacak emekli yakının maaşını 10 Haziran 2022 tarihinden önce İş Bankası’ndan almıyor olması gerekmektedir.

Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan ve Referans Kodu ile 4402’ye SMS atarak kampanyaya başarılı katılım sağlayan her bir emekli yakını için 250 TL olmak üzere en fazla iki emekli yakını için toplam 500 TL Pazarama MaxiPuanı kazanılabilir.

Kampanya kapsamında Referans Kodu ile kimler maaşını İş Bankası’na taşıyabilir?

SGK (SSK / Bağkur / Emekli Sandığı) maaşı sahibi emekliler.

10 Haziran 2022 tarihi itibariyle maaşını İş Bankası’ndan almayan emeklilere kampanya kapsamında referans olunabilir.

10 Haziran 2022 tarihinden önceki bir dönemde maaşını İş Bankası’ndan almış olan, halihazırda emekli maaşını başka bankadan alan müşteriler maaş taşıma işlemi yaparak kampanyaya dahil olabilir.

10 Haziran 2022 tarihi itibariyle emekli maaşını İş Bankası’ndan alan ve kampanya süresinde emekli maaşını başka bankaya taşıyıp tekrar İş Bankası’na taşımak isteyen müşteriler kampanyadan yararlanamaz.

Birden fazla emekli maaşı olan ve kampanya başlangıç tarihi itibariyle herhangi bir emekli maaşını İş Bankası’ndan alan müşteriler de diğer emekli maaşlarını taşımak üzere referans kullanarak kampanyaya dahil olamaz.

Referans Kodu verilen emekli ne yapmalıdır?

SGK emekli maaşlarını İş Bankası’na taşımaları, ardından REFERANS yazıp bir boşluk bırakarak yakınlarından aldıkları Referans Kodunu ekleyip 4402’ye SMS atmaları gerekmektedir. (Örnek: Referans Kodu “12A4C” ise büyük harflerle REFERANS yazıp bir boşluk bırakılarak referans kodu 4402’ye SMS gönderilmelidir “REFERANS 12A4C” .)

Kampanya kapsamında SMS ile başvuru İş Bankası’na kayıtlı cep telefonu ile yapılmalıdır. SMS atılan cep telefonu ile İş Bankası’nda kayıtlı cep telefonunun farklı olması durumunda kampanyadan yararlanılamaz.

Emekli Maaşı İş Bankası’na Nasıl Taşınır ve Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

SGK emeklileri İşCep, İnternet Şubesi ya da İş Bankası şubeleri aracılığıyla maaşlarını İş Bankası’na taşıyabilirler. Detaylı bilgi: https://www.isbank.com.tr/sgk-emeklilerine-ayricaliklar

Emekli maaşının taşınması ve kampanya kapsamında 4402’ye SMS atılması işlemleri için son gün 30 Haziran 2022’dir.

Kazanılan Pazarama MaxiPuan’ları Nasıl Kullanılabilir?

Pazarama MaxiPuan’ları, referans verilen emeklinin İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesini takip eden ay içerisinde Referans Kodu sahibinin açık ve kullanılabilir durumda olan bir kartına (kredi kartı ve / ve ya Bankamatik Kartına) yüklenecektir. Pazarama MaxiPuan yüklemesi sırasında İş Bankası’ndan açık ve kullanılabilir durumda kartı olmayan müşterilere puan yüklemesi yapılamayacaktır.

Pazarama MaxiPuan; Maximum Mobil’de yer alan Pazarama dijital platformundan yapılan satın alma işlemlerinde kullanılabilecek özel puan türüdür ve kampanyadan kazanılan Pazarama MaxiPuanlar yalnızca Pazarama içerisinde yer alan Online Alışveriş, Market Siparişi, Dijital Kod Market, Araçta Öde menülerinden gerçekleştirilecek işlemlerde kullanılabilir.

Referans Kodu sahibi bir müşteri kendisine tanımlanan Referans Kodu ile en fazla iki emekli yakınının SGK emekli maaşını İş Bankası’na taşıması için referans olabilir ve maaşını İş Bankası’ndan almaya başlayan her bir yakını için 250 TL olmak üzere en fazla 500 TL Pazarama MaxiPuanı kazanabilir.

Kampanya kapsamında Pazarama MaxiPuan ödülüne hak kazanılabilmesi için; emekli maaşını İş Bankası’ndan alacak kişinin 3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt ederek maaşını 30 Haziran 2022 tarihine kadar İş Bankası’na taşıması ve Referans Kodu ile SMS başvurusu yapması, ardından ilk emekli maaş ödemesinin gerçekleşmiş olması, maaşını İş Bankası’ndan alıyor olması gerekmektedir.