GündemKamu

Emekli maaşı alanlar dikkat: 2000 TL ödeme yapılacak!

Emekli maaşı alan vatandaşlar açıklama yapıldı. Emekli maaşı alan vatandaşlara bayram ikramiyesi ödemeleri yapılıyor. Her sene yapılan bayram ödemeleri ile ilgili açıklama yapıldı. Peki emekli maaşı alan vatandaşlara bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? İşte detaylar

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında, zamlı bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihler belli olmuştu.

Bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran’da başlayacak. Buna göre; Kurban Bayramı ikramiyesi yine bayram öncesi Haziran ayı içerisinde emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacak. İkramiyelerin bayramdan 1 hafta önce yani 21 Hazira Çarşamba gününden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor.

KİMLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENİR?

Ödemenin yapılacağı tarihte, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenir. Ayrıca Kurumdan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir.