EkonomiGündem

Emekli maaşı alan her emekli dikkat: Bu ay hesabınıza 3 bin TL fazla para yatacak!

Milyonlarca emekliye ödeme yapılacak. Ödeme bekleyen emekliler takvimi merakla bekliyor. Buna göre, yarından itibaren emeklilerin 3 bin TL ödemesi gerçekleşecek. Yapılan açıklamaya göre, ödemelerin maaş gününe göre değişerek, 5 Nisan’da sona ereceği bildirildi. Peki, SSK emeklisine ne zaman para yatacak?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri hesaplara yatıyor. Yarından itibaren bayram ikramiyeleri ödemeleri başlayacak. Buna göre, ödemeler 2-5 Nisan arasında gerçekleşecek. Ödeme takvimi emekli maaş gününe göre işleyecek.

2-5 NİSAN’DA ÖDEME YAPILACAK

Bakan Işıkhan, emekli bayram ikramiyelerinin 2-5 Nisan arasında yatacağını açıkladı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Işıkhan, “Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde 2 Nisan ile 5 Nisan tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacaktır” açıklamasını yaptı.

SSK EMEKLİSİNİN ÖDEME TAKVİMİ

4 (a) (SSK) kapsamında gelir ve aylık alanlardan ödeme günü ayın 17 ve 18’i olanlara 2 Nisan’da, 19, 20, 21, 22’si olanlara 3 Nisan’da, 23, 24, 25, 26’sı olanlara ise 4 Nisan tarihinde ödeme yapılacak.

EMEKLİ SANDIĞI ÖDEME TARİHLERİ DE AÇIKLANDI

Öte yandan Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında her ayın 1 ile 5’i arasında aylık alanların ödeme günü; 1 ve 2 olanlara 2 Nisan, 3, 4 ve 5 olanlara aylıkları ile birlikte aynı günde olmak üzere 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.