Editörün SeçtikleriEkonomi

Emekli kart müjdesi verildi! Kimlere verileceği açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin başlıca sorununun yüksek enflasyon ve artan yaşam maliyeti olduğunu belirtirken emeklilerin de dahil olduğu ücretli kesimde enflasyonun neden olduğu zorlukları gözlemlediklerini vurguladı. Konu ile ilgili olarak  31 Mart seçim sürecinde yaşadıkları baskılara rağmen, seçim ekonomisi uygulamayarak millete karşı sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirten Erdoğan, kararlı duruşlarının Türkiye ve Türk ekonomisi için önemini vurguladı.

Emeklilere Yönelik Düzenlemeler

TGRT Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, hükümetin emekliler için planladığı düzenlemeler hakkında kulis bilgilerini paylaşırken 10 bin TL’nin altında maaş alan 3,5 milyon emekliyi ilgilendiren düzenlemelerin detaylarının duyurulduğu paylaşıldı. Bu noktada Sözcan, düzenlemeler arasında emekli kartı düzenlemesi ve destek paketlerinin bulunduğunu belirterek özellikle 10 bin TL’nin altında gelire sahip olan ve kira ödeyen emekliler için uygun destek paketleri öngörüldüğü vurguladı.

Bölgesel Farklılıklara Duyarlı Yaklaşım

Bölgesel farklılıkların göz önünde bulundurulacağını vurgulayan Sözcan, büyük şehirlerdeki yüksek kira fiyatlarına ve farklı ihtiyaçlara yönelik desteklerin planlandığını ifade etti. Örneğin, soğuk bölgelerdeki ısınma desteğinin daha fazla olacağı üzerinde çalışmaların yapıldığını aktardı.