Gündem

Emekli akademisyen yıllar sonra annesiyle aynı sonu yaşadı! Bu halde bulundu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Salı günü saat 06.00 sıralarında emekli akademisyen Mehmet Akbaş Sulu mevkiine gidiyorum diyerek, yaya olarak evden ayrıldı.

KÖPRÜÇAY IRMAĞI KIYISINDA CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Mehmet Akbaş’ın akşama kadar dönmemesi üzerine ailesi jandarmaya kayıp ihbarında bulunuldu. Antalya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve diğer ekiplerle vatandaşların yaptığı arama sonucunda, Mehmet Akbaşın cansız bedeni dün saat 11:00 sıralarında Köprüçay Irmağı kıyısında bulundu.

PATİKADAN DÜŞMÜŞ

Yapılan ilk incelemede, Mehmet Akbaşın patikadan giderken, yaklaşık 10 metre yüksekten ırmağa düşerek yaşamını yitirdiği değerlendirildi. Mehmet Akbaşın cenazesi kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Antalya Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

ANNESİ DE AYNI IRMAKTA BOĞULDU

Konyada yaşayan ve çeşitli üniversitelerde fizik dersleri veren Mehmet Akbaşın, yıllar önce annesinin de Köprüçayda boğulduğu belirlendi. Annesine mevlit okutmak için köye gelen Mehmet Akbaşa muhtar ve vatandaşların mevlit için izin vermediği, “Hocam, yapacak olduğun hayrı Allah kabul etsin ama biliyorsun koronavirüs salgını var. Sen bu hayrı başka şekilde yap veya sonraya ertele” dediği öğrenildi.