Kütahya Haberleri

Elinde bıçakla hastaneden kaçtı! Balkondan atlamaya çalıştı, kafe tuvaletinde yakalandı!

Kütahya'da hareketli saatler yaşandı. Psikolojik rahatsızlığı olan bir kişi eline bıçak alıp, boynuna anten kablosu bağladıktan sonra balkondan atlamak istedi. Polis tarafından yakalanan kişi sağlık kontrolü için götürüldüğü hastaneden kaçtı. Bir kafenin tuvaletinde yakalanarak yeniden hastaneye götürüldü.

Kütahya’da hareketli saatler yaşandı. Psikolojik rahatsızlığı olan bir kişi eline bıçak alıp, boynuna anten kablosu bağladıktan sonra balkondan atlamaya çalıştı. Polis tarafından yakalanan kişi sağlık kontrolü için götürüldüğü hastaneden kaçtı. Bir kafenin tuvaletinde saklanan kişi, polis tarafından yakalanarak yeniden hastaneye götürüldü.

ELİNDE BIÇAKLA BALKONA ÇIKTI ANTEN KABLOSUNU BOYNUNA BAĞLADI

Olay Ali Paşa Mahallesi’nde bir apartmanın 5’inci katında meydana geldi. M.E’nin evi olduğu öğrenilen dairede, M.E. saat 06.00 sıralarında eline bıçak alıp balkondan atlamak istedi. Çevredekiler durumu hemen polise bildirdi. İhbar üzerine adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen polis ekipleri daireye girerken, itfaiye ekipleri M.E.’nin atlama riskini göze alarak binanın altına hava yastığı açtı. Eve giren polis ve sağlık ekipleri M.E’yi balkondan içeriye almak için uzun süre ikna etmeye çalıştı. Elindeki bıçakla yanına kimseyi yaklaştırmayan M.E, balkonda bulunan çanak anten kablosunu boynuna dolayarak bir bacağını demir korkuluklardan aşağıya sarkıttı. Bir süre bu şekilde bekleyen M.E. yarım saatin sonunda sigara istemek için balkon camına yaklaştığı sırada kapıda bekleyen polis ekiplerince etkisiz hale getirilerek kurtarıldı.

HASTANEDEN KAÇTI

Binadan çıkartılan M.E. polis nezaretinde ambulansla Kütahya Sağlık Bilimleri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Buradan kaçan M.E., polis ekiplerince kaldığı apartmanın alt katında bulunan kafenin tuvaletinde yakalanarak yeniden hastaneye götürüldü.