EkonomiGündem

Elektrik ve doğalgaz abonelerine açıklama: Nisan ayında faturalar değişmeyecek!

Elektrik ve doğalgaz abonelerini ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Nisan ayı doğalgaz ve elektrik fiyatlarına ilişkin duyuruda bulunuldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, fiyatların nisan ayında aynı kalacağını bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, nisan ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacağını duyurdu. Buna göre, faturalar zamsız olacak.

BAKAN DUYURU YAPTI

Bakan Bayraktar, Uşak’ta açıklamalarda bulundu. Bayraktar, yeni bir doğal gaz kuyusu kazıldığını belirterek şunları söyledi: “Dün akşam itibarıyla Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada “Göktepe” adını verdiğimiz bir sahada yeni bir kuyu kazmaya başlıyoruz. İnşallah bu kuyumuzdan önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni bir keşif ve bu bulduğumuz rezerve ilave bir rezerv buluruz. Bütün çalışmamız, bütün gayretimiz bu yönde olacak.” dedi.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bayraktar, açıklamasının devamında, “Nisan ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak.” ifadelerini kullandı.