Kamu

Elektrik faturasında adı soyadı yazanlar dikkat: Son ödeme tarihiyle ilgili duyuru yapıldı!

Resmi Gazete’den alınan bilgilere göre elektrik faturaları ile ilgili açıklama yapıldı. Elektrik faturasının üzerinde adı soyadı yazanlara önemli açıklama yapıldı. Elektrik faturaların son ödeme gününe ilişkin düzenleme yapılarak yeni bir madde eklendiği açıklandı.

ELEKTRİK FATURASINDA ADI SOYADI YAZANLAR DİKKAT

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), Teminat Usul ve Esaslarında Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslarla ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni düzenlemede teminat usul ve esaslarında değişiklik yapılarak yeni madde eklendi. Fatura son ödeme günü saat 16.40’tan sonra ilgili fatura dönemine ilişkin ek teminat kaleminde günlük olarak hesaplanan tutarların dikkate alınmaması halinde, ek teminat tutarı azalacak piyasa katılımcıları için ilgili teminat kalemi yeniden hesaplanacak.

Ek teminatı güncellenen piyasa katılımcılarının sunmaları gereken toplam teminat tutarlarına ilişkin olarak ilgili piyasa katılımcıları ve katılımcı bazında merkezi uzlaştırma kuruluşu saat 17.00’a kadar bilgilendirilecek.

Aynı usul ve esaslarda yer alan ‘17.00’ ifadesi ‘16.40’ olarak değiştirildi.