EkonomiGündem

Elektrik faturası yüksek gelenler dikkat: Borcunuz yarıya düşecek!

Elektrik faturası yüksek gelen vatandaşlara açıklama yapıldı. Elektrik faturası yüksek gelen vatandaşlara fatura borcunu yarı yarıya düşürmek için açıklama yapıldı. Son zamanlarda gelen zamların ardından vatandaşlar tasarruflu olmak için her yolu denerken elektrik faturası ile ilgili önemli bir öneri geldi.

1 KAŞIK EKLEMENİZ YETERLİ OLACAK

Çamaşır makinesini çalıştırırken çamaşır makinesinin daha az elektrik harcaması için, her yıkama esnasında çamaşır makinenizin içerisine 1 yemek kaşığı dolusu karbonat eklemeniz çamaşırların derinlemesine temiz olmasını sağlarken, düşük sıcaklıklarda tüm kıyafetlerin temizlenmesini sağlamaktadır.

90 derecelik programda çamaşır yıkamayı tercih ediyorsanız, derinlemesine temizlik sağlamak çamaşır makinesini düşük dereceli programda açarak, yıkama esnasında çamaşır makinenizin içerisine 1 yemek kaşığı dolusu karbonat eklemeniz düşük ısıda çamaşırlarınızın derinlemesine temiz olmasını sağlamaktadır.

Daha az enerji harcanması da haliyle elektrik faturasının çok daha uygun fiyatlarda olmasına neden olmaktadır. Bu yöntem sayesinde çamaşır makinenizde otomatik bir düşüşün olduğunu gözlemlemeniz mümkün.