Gündem

Elazığ depreminde 2.5 yaşındaki Yüsra’nın mucize kurtuluşu! Annesi de kurtarıldı!

Elazığ’da meydana gelen ve çok sayıda binanın çökmesine neden olan depremde arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. 6.8 büyüklüğündeki depremde binaları yıkılan ve enkaz altında kalan anne-kız için jandarma ekipleri harakete geçti. Enkaz altından annenin sesini duymalarıyla çalışma başlatan ekipler 2.5 yaşındaki küçük Yüsra’yı 24 saat sonra kurtardılar. Anneyi kurtarma çalışmarı ise devam etti

“Yaşama açılan jandarma tüneli” olarak adlandırılan galeri tekniğiyle enkaz altında bir kadınla iletişim sağlayan ekipler kadına onu kurtaracaklarını söyledi. Küçük Yüsra ise 112 sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yüsra’nın kurtarılmasıyla ilgili olarak “Çocuğumuzun hastaneye nakli yapıldı. Genel durumu son derece iyi. Sadece alt ekstremitelerde ezilme dışında herhangi bir sorunun olmadığını söyleyebilirim.” açıklamasını yaptı.

BABA ANNENİN ÜZERİNE KAPANMIŞ!

Deprem sırasında çocuğun babasının hayatını kaybettiği bildirildi. Babanın eşini korumak için üzerine kapandığı belirtildi. Bakan Koca, kurtarma çabaları devam eden anneyle ilgili olarak da “Özellikle vital bulgular açısından tansiyon, oksijen bulguları açısından genel durumunun son derece iyi olduğunu, iletişim kurulduğunu söyleyebilirim. Arkadaşlarımız anneye damar yolu açılarak serum taktılar. Damar yolundan da besleme ve birtakım ilaçları verme noktasına kadar geldiler. Önümüzdeki birkaç saat içerisinde temennimiz anneyi de sağ salim kurtarabilmek.” dedi. Yüsra’nın annesi de 27. saatte ekipler tarafından kurtarıldı.

Bir cevap yazın