Gündem

Ekşi Sözlük neden açılmadı? Açıklama yapıldı!

Ekşi Sözlük ile ilgili açıklama yapıldı. 21 Şubat’ta erişim engeli koyulan Ekşi Sözlük’e 2 Mart’ta itiraz üzerinde yasaklar kalkmıştı. 2 Mart’ta erişim engelinin kalktığı Ekşi Sözlük’ten kullanıcılara kötü haber geldi. Ekşi Sözlük’e yeniden erişim engeli koyuldu. Ekşi Sözlük CEO’su Başak Purut konu ile ilgili açıklamada bulundu.

EKŞİ SÖZLÜK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), Ekşi Sözlük’e getirdiği erişim engeli kararına itiraz edilmesi sonrası, 2 Mart’ta alınan karar ile erişim yasağı kararının kaldırılması çok kısa sürdü. Yeni alınan kararla Ekşi Sözlük’e erişim engellendi.

Ekşi Sözlük CEO’su Başak Purut sosyal medyada yaptığı son paylaşımda “Kararı görmeden gazete haberine yorum yapmak istemedim ancak gerçekten tekrar erişim engeli yönünde bir karar çıkmış. Ayrıntıları paylaşacağız” dedi.

EKŞİ SÖZLÜK’ÜN TWITTER HESABINDAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Ekşi Sözlük’ün resmi Twitter hesabından yeni bir tweet atılarak konuyla ilgili bir açıklama paylaşıldı. Paylaşılan açıklamanın içinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Dün sizlere itirazımızın Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nce kabul edildiğini ve erişimin engellenmesine dair kararın kaldırılmasına karar verildiğini duyurmuştuk.

Yine dün gece, tarafımıza hiçbir bilgi verilmeksizin Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından, lehimize verilen itirazın kabulüne ilişkin kararın BTK’nın itirazı üzerine kaldırıldığını öğrendik. Kararı bugün, dün gece çıkan haberlerin ardından talebimiz üzerine elektronik tebligatla tarafımıza iletildi.”