Vodafone'da 16 Hafta Ücretli Babalık İzni!

İletişimin dünya devlerinden Vodafone aileyi desteklemek için yeni bir program oluşturdu. Buna göre Vodafone'un erkek çalışanları 16 haftalık babalık izni kullanabilecek.

EKONOMİ 06.11.2019, 18:21 07.11.2019, 13:52
Vodafone'da 16 Hafta Ücretli Babalık İzni!

Vodafone aile desteği sağlamak üzere yarattıkları yeni küresel politikalarını duyurdu. Her ebeveynin çocuğu ile daha çok vakit geçirme fırsatına sahip olması gerektiği düşüncesi ile bundan böyle tüm dünyadaki Vodafone’un erkek çalışanları 16 haftalık kesintisiz, tam maaş ödemesi ile (ebeveyn) babalık izni kullanabilecek. Eşi doğum yapan erkek çalışanlar başta olmak üzere, evlat edinen, taşıyıçı annelik ile ebeveyn olan her çalışan, çocuğun ilk 18 ayında kullanılmak üzere 16 haftaya kadar tam ücretli izin yapabilecek.

Ayrıca çalışanlar ebeveynlik izninden dönüşlerini aşamalı olarak haftada 30 saat, yine tam ücret karşılığı çalışarak 6 ay daha uzatabileceler.

2021 Mart ayı ile Vodafone’un sunduğu 16 haftalık ebeveyn izni, dünyanın her yanında (Afrika, Amerika, Orta Doğu ve Avrupa) eşi doğum yapacak tüm çalışanlarınca kullanılabilir olacak.

Yorumlar (0)