Uygun fiyatta sebze satışı devam ediyor! Satılan sebzelerin bilançosunu açıklandı

Uygun fiyatta sebze satışı devam ediyor. Vatandaşlar tanzim satış noktalarında satılan ucuz sebze ve meyveler için o bölgelere akın etti. İstanbul'da tanzim satış bölgelerinde satılan ürünlerin bilançosu açıklandı.

EKONOMİ 12.02.2019, 14:09
Uygun fiyatta sebze satışı devam ediyor! Satılan sebzelerin bilançosunu açıklandı

Uygun fiyatta sebze satışı devam ediyor. Vatandaşlar tanzim satış noktalarında satılan ucuz sebze ve meyveler için o bölgelere akın etti. İstanbul'da tanzim satış bölgelerinde satılan ürünlerin bilançosu açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 34 ilçede  50 noktada vatandaşlara uygun fiyatta sebze satışı devam ediyor.

Aradaki aracı ve komisyoncuları devre dışı bırakarak ürünleri  üreticiden temin edip vatandaşa ulaştıran belediye, dün başlanan uygulamada  satılan sebzelerin bilançosunu açıkladı.

Buna göre ilk gün 297,7 ton sebze vatandaşlara satıldı, Tanzim satış  noktalarında en çok domates satılırken, en az ise sivri biber vatandaşlara  satıldı. İlk günde 118 ton domates, 70 ton patates, 73 ton soğan, 16 ton ıspanak,  15 ton salatalık, 2,7 patlıcan, 2 ton çarliston biber ve bir ton sivri biber  olmak üzere 8 farklı kalem sebze uygun fiyattan vatandaşa ulaştırıldı.

Tanzim satış noktalarında; domates 3, patlıcan 4,5, salatalık 4,  çarliston biber 6, sivri biber 6, soğan 2, patates 2 ve ıspanak 4 liradan  satılıyor.

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, dün yaptığı açıklamada,  "Ürünlerimizi, tarladan aldığımız fiyata vatandaşlarımıza sunacağız. İlk etapta;  domates, biber, patlıcan, patates, soğan, ıspanak ve salatalık olacak." demişti.

Yorumlar (0)