Türkiye'de bir ilk! 100 ülkeye gönderilecek

Toyota Otomotiv Sanayi açıklamasına göre, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki Toyota Türkiye fabrikasında incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hibrit versiyona sahip yeni Corolla'nın Sakarya'da üretileceğini duyurdu.

Türkiye'de bir ilk! 100 ülkeye gönderilecek

Gelecek yılın ocak ayında yeni Corolla'yı hatlarından indirecek olan Toyota Otomotiv Sanayi, böylece C-HR modeliyle Türkiye'nin hibrit üssü konumuna gelecek. Türkiye'nin ilk hibrit ve SUV modeli C-HR'ı üretmeye de devam eden Toyota Otomotiv Sanayi, yeni Corolla'yı hibrit ve benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunacak.

Yeni Corolla'nın 1.8 litre hacimli kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneği 122 HP güç üretirken, günlük kullanımın yüzde 50'sine kadar tamamen elektrikli sıfır emisyonlu bir sürüşe imkan tanıyor. 1.6 benzinli motor ise yakıt verimliliği ile performansı aynı anda sunuyor. Altı ileri manuel şanzıman veya isteğe bağlı olarak bir CVT otomatik şanzımanla kombine edilen motor 132 HP güç üretiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, gelecek yılın ocak ayında başlayacak üretimin ardından 2019'un ilk çeyreğinden itibaren Türkiye yollarında boy göstermesi beklenen yeni Corolla için, ilk zamanki heyecanla üretim hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti.

YORUM EKLE