Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor! MTV zam haberine yalanlama geldi

Trafiğe kayıtlı araçlar, her yıl 2 taksit olarak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemekle yükümlü. MTV hakkında sosyal medyada yankı uyandıran yüzde 22'lik zam haberine, Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber tarafından yalanlama geldi. Berber, '''Böyle bir zam söz konusu değil. Böyle alenen YALAN söylemelerine hangi motivasyonun sebep olduğunu da bilmiyoruz.'' dedi.

EKONOMİ 05.11.2019, 22:17
Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor! MTV zam haberine yalanlama geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber, MTV hakkındaki yüzde 22'lik zam iddialarını yalanladı. 

Araç sahipleri tarafından her yıl iki taksit olarak ödenen Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) hakkında sosyal medyayı sallayan zam haberini Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber yalanladı. Herkes tarafından merak edilen MTV’ye ne kadar zam yapılacağı araştırılmaya başlandı.

Son günlerde sosyal medyayı sallayan Motorlu Taşıt Vergisi (MTV)’ne gelecek zam oranı hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

MTV ZAM HABERLERİNE YALANLAMA

Sosyal medya kullanıcıları arasından yayılan MTV zam oranın yüzde 22 olacağı hakkında çıkan haberler vatandaşları da tedirgin etmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber, sosyal medya hesabından yüzde 22'lik zam haberlerinin yalan olduğunu açıkladı.

'BÖYLE BİR ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL'

Ekonomist Özgür Demirtaş'ın twitter mesajına Hazine ve Maliye Bakanlığı basın müşaviri Mehmet Ali Berber şu şekilde cevap verdi:

'Böyle bir zam söz konusu değil. Böyle alenen YALAN söylemelerine hangi motivasyonun sebep olduğunu da bilmiyoruz. Birkaç bin rt/like elbette olamaz.

Yeniden değerleme oranı diyecektir. Lütfen geçen sene çıkan orana ve yapılan zamma bakınız. Kaldı ki zam da Aralık'ta açıklanacak.'

MTV ZAM ORANI NE KADAR OLACAK?

Zam haberlerinin yalanlanmasının ardından araç sahipleri tarafından her yıl 2 taksit şeklinde ödenen Motorlu Taşıt Vergisi (MTV)’ne ne kadar zam geleceğini araştırmaya başladı. Merak edilen zam oranı şuana kadar açıklanmadı. Zam oranı açıklanmasının ardından sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (0)