banner123

TESK'ten talep geldi! ÖTV süresi uzatılacak mı? | ÖTV süresi ne zaman bitecek?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den yeni bir açıklama geldi ve 1 Kasım'da başlayan KDV ve ÖTV indiriminin süresinin 3 ay daha uzatılması talebinde bulundu. Peki ÖTV Süresi uzatılacak mı? ÖTV süresi ne zaman sona erecek? Tüm detaylar haberimizde...

EKONOMİ 13.12.2018, 12:35 13.12.2018, 12:42
TESK'ten talep geldi! ÖTV süresi uzatılacak mı? | ÖTV süresi ne zaman bitecek?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta yapılan vergi indirimlerinin piyasalara hareket getirdiğini bildirdi.

"1 Kasım'da başlayan KDV ve ÖTV indirimi 3 ay daha uzatılırsa ekonomi canlanır." ifadesini kullanan Palandöken, iç ticarette kilit sektörlerdeki hareketliliğin birçok sektöre yansıyacağını vurguladı.

Palandöken, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl uygulanan vergi indirimlerinde yurt içi satışlar beyaz eşyada, mobilyada ve konutta artmıştı.

Bu yıl da 2 ay süren indirimler aynı şekilde satışları artırdı fakat bu sektörlerin çeşitlendirilmesi gerekiyor. Daha farklı sektörlerde de vergi indirimleri yapılmalı.

Çünkü satışların artması büyüme oranının da artmasında büyük bir etken. Şu da unutulmamalıdır ki vergi indirimi vergi gelirlerini azaltmaz tam tersi artırır."

Yorumlar (0)