Taşıt Kredisi Hesaplama ve Kredi Faiz Oranları

ALJ Finans aracılığıyla taşıt kredisi hesaplama seçeneklerimi görerek hesaplama yapabilirsiniz. İster yeni ister ikinci taşıt kredisi hesaplama için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama ve Kredi Faiz Oranları

Günümüzde araç sahibi olmak her ne kadar zor ve lüks bir ihtiyaç olsa da artık her üç kişiden birinde araba bulunuyor. İşin gerçeği araç almak zor olmasa da sonrasında bir takım masraflar bunu güçlendiriyor. Ancak bunun içinde çeşitli önlemler alınarak araç almak mümkün. Araç alırken de eğer birikiminiz yoksa kredi çekerek araç alabilirsiniz. Peki taşıt kredisi hesaplama nasıl yapılır?

Taşıt kredisi hesaplama araçları ile maliyet ve faiz araştırmaları yaparak araç almadan ve kredi çekmeden önce araştırmalarınızı yapabilir  ve fikir sahibi olabilirsiniz. Bu araştırma size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Taşıt kredisi almadan önce kredi alabileceğiniz yerleri eleyebilir ve seçenek sayısını azaltabilirsiniz. Bu sayede de karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Nedir ve Şartları Nelerdir?

İster sıfır araç ister ikinci el araç almak istediğinizde eğer elinizde bir birikiminiz yoksa ve araç almak için krediye ihtiyacınız varsa buna taşıt kredisi adı verilmektedir. Alacağınız bu kredi ile aracınıza bir ilk etapta banka ipoteği altında olur. Yani kredinin son taksitini ödeyerek krediyi kapatan dek aracın sahibi olamazsınız. Sonrasında araç tamamen sizin olur.

Araç kredisi alırken belirli şartlar bulunmaktadır. Örneğin ikinci el araç kredisi için araç yaşı en fazla 5 olabilmektedir. Elbette bu durum firmadan firmaya göre değişmektedir. Bu genellikle banka dışı finans kurumlarında geçerlidir. Yani bankalar dışında bazı firmalar kredi verebilmektedir. Bu firmalar genelde markaların araç satan plazaları olup sattıkları araçlara sıfır veya ikinci el farketmeksizin kredi verebilmektedir.

Taşıt kredisi alırken şartlar arasında çok keskin maddeler bulunmaktadır. Dediğimiz gibi en önemli şart araç yaşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Finans kurumlarında taşıt kredisi başvurularında nüfus cüzdanı ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz yeterlidir. Kredinizin onaylanması için en temel şart kredi skorunuz ve gelirinizdir. Düzenli bir geliriniz varsa ve kredi skorunuz da kredi çekmeye elverişli ise kredinizi alarak araç sahibi olabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama konusunda en önemli kriter faiz oranıdır. Araçlar ile derin bir araştırma yaparak en uygun faiz oranını yakalayabilirseniz uygun maliyetler ile taşıt sahibi olabilirsiniz.

Bankaların taşıt kredisi tekliflerinde maliyetler çoğu zaman yüksek olabilmektedir. Biz de bu duruma karşı sizlere farklı bir öneri sunuyoruz. ALJ Finans aracılığıyla kredi çekebilirsiniz. Ayrıca taşıt kredisi hesaplama özelliğiyle de iki işi bir arada sunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:20
YORUM EKLE