Özel Bankalarda Kredi Faiz İndirimi Sürüyor!

Kredi çekmek isteyen kişiler yarın açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı müjdesini beklerken özel bankalardan da kredi indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Peki, en uygun kredi veren özel banka hangisi?

EKONOMİ 23.10.2019, 17:20 23.10.2019, 17:44
Özel Bankalarda Kredi Faiz İndirimi Sürüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir önceki Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınarak yerine Murat Uysal'ın atanması krediler için önemli bir milat noktası oluşturdu. 

Yeni göreve gelen Murat Uysal düzenlenen iki toplantı ile toplam 725 baz puan faiz indirimi yaparken bu da kamu bankaları başta olmak üzere bankaların kredi faiz oranlarını düşürmesini sağladı. 

İhtiyaç Kredisi Çekmek İsteyenler İçin Özel Bankalar Öne Çıktı! 

En uygun konut kredisi faiz oranı için kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank liderlik koltuğunu 0.99 kredi faiz oranı ile kimseye kaptırmazken ihtiyaç kredisi paketlerinde ise en uygun kredi özel bankalar tarafından veriliyor. 

Kamu bankalarında ihtiyaç kredisi faiz oranı maaaş müşterisi olan kişiler için yüzde 1.25 olarak uygulanırken normal başvurular için yüzde 1.35 oranı ile veriliyor. 

Özel bankalarda ise söz konusu kredi faiz oranı yüzde 1.18 seviyesinden başlıyor. 

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Hangisi?

Şu anda bankaların tüm güncel kredi faiz oranları rakamları  dikkate alındığında en uygun kredi veren banka TEB olarak öne çıkıyor. 

TEB Hoş Geldin faizi ile ilk kez TEB üzerinden ihtiyaç kredisi kullanan kişilere yüzde 1.18 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. 

Ancak söz konusu orandan yararlanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamasının en az 1.850 puan olması şartı aranıyor. 

Diğer bankaların güncel kredi oranları listesine ulaşmak isterseniz;

Tüm Bankaların Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Listesi İçin TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)