Otogaza 47 Kuruş İndirim ! LPG fiyatı indirimi bu gece pompaya yansıyacak mı?

LPG otogaza büyük indirim geldi. Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi kapsamında otogaza indirim haberi geldi. Bu gece yarısından itibaren 47 kuruşluk indirim yapılacak. Peki yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıyacak mı? Haberimizde...

Otogaza 47 Kuruş İndirim ! LPG fiyatı indirimi bu gece pompaya yansıyacak mı?

Döviz kurlarındaki ve ham petrol fiyatlarındaki gerileme, benzin fiyatlarının düşmesinin önünü açtı. Bilindiği gibi benzin fiyatlarında yapılan indirimler pompa fiyatlarına yansıdı. 

47 KURUŞ İNDİRİM

Akaryakıt ürünlerinde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi kapsamında LPG'de gece yarısından itibaren indirim yapılacağı ifade edildi. Bu kapsamda otogazda 47 kuruş indirim yapılacak. 

Mayıs ayından bu yana uygulamada olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden dolayı LPG indirimi pompa fiyatlarına yansımayacak.  

İNDİRİM NE ZAMAN POMPAYA YANSIYACAK? 

Konu ile ilgili olarak akaryakıtta kurlardaki artışın etkisinin vatandaşa yansımasını önlemek için ÖTV'den karşılanmasını içeren eşelmobil sistemine göre devletin LPG'de 20 kuruş ÖTV alacağı bulunmaktadır. Bu miktar karşılandığında LPG'deki indirimler pompa fiyatlarına da yansıyacak. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 13:17
YORUM EKLE