MİLLER HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI MERT MİLDON

“ÇANAKKALELİ MİLLER HOLDİNG 50. YILINI KUTLAMAYA HAZIR”

MİLLER HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI MERT MİLDON

“ÇANAKKALELİ MİLLER HOLDİNG 50. YILINI KUTLAMAYA HAZIR”

Miller Holding, 50. Yılını kutlamaya hazır. Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, “1967 yılında kurucumuz Turhan Mildon tarafından temelleri atılan Miller Holding; sonrasında Çanakkale ve İstanbul'da toplam 8 şirketin gruba dahil olması ile ülkemize hizmet vermeye devam ediyor” dedi. Mert Mildon, 50. yıllarını kutlayacakları 2017 yılında da Miller Holding’in büyüme hikayesinin devam edeceğini vurguladı.

ÇANAKKALE’DE BAŞLAYAN HİKAYE

Şu anda Miller Holding’in yıllık 100 milyon dolar ciro,  500 çalışma arkadaşı, İstanbul ve Çanakkale’de 12 adet akaryakıt istasyonu ve yıllık bin 200 adet otomobil satışı ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Mert Mildon, “Miller Holding’in 50. Yılını kutlayacağımız 2017 yılına, sağlam temellerde oluşan bir yapıyla giriyoruz” dedi. Hikayesi Çanakkale’de başlayan Miller Holding’te 2. kuşağın yönetimde olduğunun altını çizen Mert Mildon “Bu güçlü yapı arkadan gelen kuşakların hiyerarşi, saygı ve profesyonellik özellikleriyle daha da güçlenip, sağlamlaşarak devamlılığını sağlıyor.  Şirketimizde bu prensipler, yol haritası görevi görüyor. Daha nice 50 yıllar kutlayacağımıza olan inancımız tam” ifadelerini kullandı.

GENÇLER VE ÇOCUKLARI UNUTMUYORUZ

Mert Mildon, holdingin şu anda akaryakıt-enerji, otomotiv, inşaat, denizcilik, havacılık, gıda gibi pek çok alanda faaliyet gösteren bir yapıya dönüştüğünü vurgularken, “Miller Holding olarak sosyal sorumluluk projelerine de  önem veriyoruz. Özellikle gençlere ve çocuklara yönelik her türlü faaliyetin içinde bulunmaya özen gösteriyoruz” dedi. Bunlardan biri olan 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni geleneksel hale getirdiklerini ve önceleri kendi tesislerinde gerçekleştirdiği bu şenliği son 2 yıldır Çanakkale Valiliği işbirliğiyle Kordon’a taşıdıklarını vurgulayan Mert Mildon,  “Yüzlerce çocuk ve ailenin katıldığı  karnavallar gerçekleştiriyoruz. Bölgede örnek teşkil eden bu etkinliğimizi her yıl yıl gerçekleştiriyoruz.  Alternatif sporların Çanakkale halkı ile buluşması için de çalışmaktayız.” dedi. Mert Mildon şöyle devam etti:

Miller Holding olarak, Çanakkale’ de ilkleri gerçekleştirmeyi kendimize görev edindik. Bu anlamda, Merhum babamız ve kurucumuz Turhan Mildon’ un anısına düzenlemekte olduğumuz yelken yarışları var.

2014 yılından beri gerçekleşen Turhan Mildon Su Sporları Turnuvası’ nda  da hem Türk, hem de yabancı sporculara ev sahipliği yapmaktayız. “

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 19:28
YORUM EKLE